21 maja 2024

150 lat Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego

W 2017 roku mija 150 lat od założenia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego, które odegrała olbrzymią rolę w rozwoju i historii polskiej medycyny, zapoczątkowało zasady samorządu lekarskiego.

Lwów przez kilkaset lat należał do Polski
Foto: pixabay.com

Stowarzyszenie Lekarzy Polskich we Lwowie, działające od 1991 roku i uważające siebie w dużej mierze za kontynuatora sławnej działalności Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego, organizuje we Lwowie w dniach 19-21 października 2017 roku uroczystość z okazji Jubileuszu 150-lecia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego i Międzynarodową Konferencję Naukową, poświęconą sławnej historii lwowskiej polskiej medycyny i aktualnym problemom medycyny praktycznej (sesje: historyczna, kardiologiczna, kardiochirurgiczna, transplantologiczna i radiologiczna).

Na te uroczystości zapraszamy przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej i wszystkich polskich izb lekarskich, przedstawicieli wszystkich organizacji, należących do Światowej Federacji Polonii Medycznej, członkiem, której jest również nasze stowarzyszenie. Nasz jubileusz nie może się odbyć bez udziału delegacji od polskich stowarzyszeń lekarskich zza wschodniej granicy – Litwy, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.

Z ogromną radością powitamy wszystkich uczestników naszego jubileuszu. Wierzymy, że nasze spotkanie i konferencja pozostaną w Waszej pamięci, a nam dodadzą sił w zachowaniu polskości we Lwowie i wykonywaniu zadań statutowych naszego stowarzyszenia. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej, OIL w Warszawie, Krakowie, Śląskiej, Łódzkiej, a także Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Fundacji „Wolność i Demokracja”.

Dziś Stowarzyszenie Lekarzy Polskich we Lwowie kontynuuje swoje powołanie i realizuje zadania statutowe. Działamy z pobudek patriotycznych i potrzeby serca, niosąc pomoc chorym. Serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy i wszystkich chętnych do spotkania we Lwowie na naszym jubileuszu. Zgłoszenia do udziału proszę kierować na e-mail: jubileusz.150lat@gmail.com.

Doc. dr n. med. Ewelina Hrycaj-Małanicz
Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskich we Lwowie
Organizator spotkania jubileuszowego

Do pobrania: