Mistrzostwa Beskidów Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim

Kolejna, 16. już edycja Mistrzostw Beskidów Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim, za nami. Tegoroczna kapryśna zima sprawiła, że zawody odbyły się w drugim terminie – 3 lutego. Na szczęście udało się trafić w zimowe okienko pogodowe.

Po zakończeniu zapisów zawody potoczyły się profesjonalną rutyną: ciała opięte „gumami”, ślizgi nart posmarowane cudownymi mydełkami, rozgrzewka na trasie. Zrazu uczestnicy podzielili się na tych przybyłych dla radości obcowania z zimowa aurą oraz prawdziwych zawodowców – łowców sportowych nagród.

Poziom trudności zawodów w dwóch przejazdach giganta spotęgował start ze ścianki czerwonej trasy. Rywalizacja odbyła się w kategoriach wiekowych oraz rodzinnej. Wśród pań lekarek najszybsze okazały się: Julitta Solecka, Bogna Kubica. Rywalizację panów zdominowali: Michał Smyła, Marek Skrzypczyński, Zbigniew Smyła, Janusz Lewandowski oraz nestor Kazimierz Klecz.

Kategoria rodzinna to triumf Janusza i Łukasza Lewandowskich przed Michałem i Zbigniewem Smyła oraz Julittą i Andrzejem Soleckimi. Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników. Zawody to wspaniała okazja do sportowej zabawy na śniegu, odreagowania zawodowych stresów oraz integracji środowiska. Zapraszam za rok w Beskidy.

Janusz Lewandowski

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.