Doktora Zarębskiego przewodnik po Polsce

Maciej Zarębski to postać znana wśród lekarzy zajmujących się literaturą. Autor 50 pozycji książkowych, historycznych, biograficznych, reportaży, także z podróży po świecie. Znamy jego dokonania fotograficzne, prezentowane i podziwiane na wielu wystawach.

Fragment okładki

Z przyjemnością oddawałem się lekturze jego książek, ciekawie opisujących egzotyczne podróże po kilku kontynentach.

Tym razem przeczytałem zbiór 25 reportaży z wyjazdów w różne regiony Polski. Zabrałem się za tę lekturę tym chętniej, że sam bardzo lubię odbywać podróże, które pozwalają poznać mniej znane, a warte odwiedzenia miejsca w naszym kraju.

Podziwiam przygotowanie merytoryczne dra Zarębskiego. W każdym reportażu czytelnik znajdzie szczegółowe informacje o opisywanym regionie i miejscowościach. Dzięki nim możemy poznawać historię poszczególnych miejsc, walory architektoniczne odwiedzanych zabytków.

Nie brakuje też opisów spotkań z ciekawymi osobami, ważnymi dla danego regionu. Sporo miejsc opisywanych w książce odwiedziłem. Moje przygotowanie do wycieczki było jednak daleko skromniejsze niż autora. Dlatego każdy, kto przeczyta to wydawnictwo, z pewnością dowie się nowych rzeczy o miejscu, które uznaje za dobrze sobie znane.

Można tej książki używać jako profesjonalnie przygotowanego przewodnika turystycznego. Lektura inspiruje, ja z pewnością wybiorę się do Jeżowa Sudeckiego i okolic.

Ryszard Golański

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.