Mistrzostwa Polski Lekarzy w maratonie MTB za nami

16. Mistrzostwa Polski Lekarzy w maratonie MTB za nami. Jak to od 15 lat bywało w Wieleniu nad Notecią podczas najstarszego Wielkopolskiego maratonu w tej dyscyplinie sportu, czyli Michałkach, przyjechało prawie 40 lekarzy i kilkunastu medyków co stanowiło 10 proc. uczestników.

 

Foto: MP

Dzięki temu inni zawodnicy czują się wyjątkowo bezpiecznie mając na trasie tak duże medyczne zabezpieczenie. Ciekawa, urozmaicona trasa duktami leśnymi, wśród stawów i jezior, po wertepach  i korzeniach, dodatkowo utrudniona suszą, spowodowała, że niektóre odcinki były piaszczyste, dające się we znaki uczestnikom.

Siedem koszulek Mistrzów Polski Lekarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansie 57 km przekazał osobiście Prezes WIL dr Artur de Rosier  w asyście niezawodnej kibicki naszych zawodów, przewodniczącej Delegatury Pilskiej WIL dr Aldony Pietrysiak. Wręczyli oni również statuetkę dla najwcześniej urodzonego lekarza biorącego udział, którym był kolega Janusz Plesiewicz z Wałcza.

Wszyscy biorący udział zasługują na szacunek, ponieważ trasa Michałków to nie spacer wokół parku. Wiedzą o tym zwłaszcza ci, którzy mierzą się z dystansem 100 km, np. lekarskie małżeństwo Edyta i Jacek Swat. Oprócz lekarzy i medyków przyjechała do Wielenia czołówka polskiego amatorskiego MTB.

Drugi raz z rzędu na dystansie 100 km triumfował Przemysław Rozwałka, student Politechniki Poznańskiej, pokonując wymagającą trasę ze średnią prędkością ponad 28 km/h. Do Wielenia przyjeżdżają najlepsi, ale również najmłodsi adepci tego pięknego sportu. W zawodach dedykowanych dzieciom wystartowało ponad 160 uczestników.

To  wielka frajda dla małych zawodników, ale także ich rodziców, gdy po zaciętych wyścigach dzieci otrzymywały prawdziwy medal, tak jak każdy dorosły uczestnik jubileuszowych Michałków, a także losowali nagrody i odpowiadając na pytania mogli wygrać między innym wspaniały górski rower, ufundowany przez naszego kolegę, doktora Marka Słomczyńskiego, przyjaciela Michałków.

Organizacja naszych Mistrzostw cieszy się dużym uznaniem i wsparciem przez NIL, a przede wszystkim WIL i pozwala nam uświetnić udział lekarzy, zintegrować środowisko i pokazać nasze inne oblicze.  Wyniki przedstawiła pani Magda Połczyńska, która spisała relację na stronie www.wil.org.pl, tam ukaże się również informacja o tym, czy i kiedy odbędą się następne MP. Wszystkie wyniki oraz informacje znajdują się na www.maraton.wielen.pl lub na facebooku pod hasłem Michałki.

Lek. dent. Tomasz Kaczmarek

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.