Nowy prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych

Podczas X Kongresu Polonii Medycznej i III Kongresu Lekarzy Polskich, który obradował na przełomie maja i czerwca w Gdańsku, wybrano kolejnego prezesa Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych.

Foto: Mariusz Tomczak

Następcą dr. Janusza Kasiny został w tajnym głosowaniu dr Bogdan Miłek, pokonując o zaledwie jeden głos dr. Kornelię Król. Do zarządu wybrano osoby mieszkające na Białorusi, we Francji, w Mołdawii, w Niemczech, w Szwecji i USA. Wybrano także nową Komisję Rewizyjną.

Kim jest nowy prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych? Dr n. med. Bogdan Miłek – absolwent Akademii Medycznej w Krakowie, w czasach studenckich ostatni „uczeń” prof. Juliana Aleksandrowicza. Od ponad 30 lat mieszka w Niemczech. Od 23 lat prowadzi własną praktykę w Völklingen. Kieruje kołem kontroli jakości akupunktury przy Związku Lekarzy Kasowych.

Od ponad 30 laty aktywny w ruchu polonijnym. Od 10 laty aktywny na forum Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych (przez 7 lat pełnił funkcję sekretarza). Od niedawna jest ponadto pełnomocnikiem największego w historii po II wojnie światowej Porozumienia Polonijnych i Polskich Organizacji w Niemczech. Jego żona Ewa jest psychiatrą i psychoterapeutą.

Więcej o X Kongresie Polonii Medycznej i III Kongresie Lekarzy Polskich (w tym kilkadziesiąt zdjęć) tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.