XVII Letnie Igrzyska Lekarskie w Zakopanem

W dniach 4-8 września 2019 r. w Zakopanem odbyły się XVII Letnie Igrzyska Lekarskie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl), Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) oraz „Gazety Lekarskiej” (GL).

Foto: arch. KS „Bronek” ZLP

Większość dyscyplin sportowych miała miejsce na pięknych obiektach sportowych przy Centralnym Ośrodku Sportowym (COS) w Zakopanem, który jest także Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (OPO).

Konkurencje sportowe odbywały się także w Ludźmierzu, Frydmanie, Maruszynie, Niedzicy, Kościelisku, Hotelu Belvedere oraz Tatrzańskiej Łomnicy. Głównym organizatorem od początku Igrzysk jest dr Maciej Jachymiak. W zawodach trwających 4 dni uczestniczyło ponad 650 lekarzy wraz z rodzinami z całej Polski. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 15 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich, w tym tenis ziemny.

Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który powtórzył sukces z zeszłego roku, zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym: tytuł mistrzowski w grach pojedynczych (grupa E) oraz w grach podwójnych (grupa powyżej 65. r.ż.). Podczas uroczystego zakończenia Igrzysk dr. Bronisław Orawiec został zaproszony przez organizatorów do udziału w ceremonii wręczania medali wspólnie z wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dyrektorem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, znakomitym pływakiem prof. Januszem Heitzmanem oraz byłym wiceprezesem NRL, byłym przewodniczącym ORL w Warszawie, wspaniałym sportowcem dr. Krzysztofem Makuchem.

B. Orawiec po złożeniu gratulacji organizatorom oraz zwycięzcom, zaprosił wszystkich licznie zebranych sportowców i gości na XXIV Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (ŚMLPwNA), które odbędą sie w marcu 2020 roku w La Thuile w Alpach włoskich. Głównemu organizatorowi Mistrzostw dr. Maciejowi Jachymiakowi wręczył medal fundacji posiadów oraz publikację pt. „Góralskie Posiady dr. Orawca”, tom IV. Dr Krzysztof Makuch (autor artykułu do publikacji) otrzymał książkę oraz pamiątkową szarotkę z ostatnich 26. posiadów. Dr Bronisław Orawiec został także poproszony do dokonania uroczystego zamknięcia Igrzysk. Po części oficjalnej i smacznym obiedzie, miała miejsce zabawa do późnych godzin nocnych.

BO

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.