Nowa szefowa ważnego departamentu

Nowym dyrektorem Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia została Jolanta Orłowska-Heitzman, członek Naczelnej Rady Lekarskiej. Wyłoniono ją – jak podaje resort – w postępowaniu konkursowym na podstawie art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505 z późn. zm.).

Foto: Mariusz Tomczak

Jolanta Orłowska-Heitzman jest specjalistą patomorfologiem, członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od wielu lat pracuje w samorządzie lekarskim – w V i VI kadencji Naczelnej Rady Lekarskiej była Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej, a wcześniej przez dwie kadencje pełniła funkcję Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Mieszka w Krakowie.

Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi sprawy związane z kształceniem przeddyplomowym i podyplomowym kadr medycznych, zajmuje się merytoryczną obsługą umów zawieranych z jednostkami szkolącymi lekarzy i lekarzy dentystów w trybie rezydentury, a także koordynuje kwestie dotyczące uznawania kwalifikacji w zawodach medycznych i legalizacji dyplomów wydanych przez uczelnie podległe ministrowi zdrowia. Ponadto departament prowadzi sprawy dotyczące powoływania oraz działalności konsultantów krajowych w ochronie zdrowia.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. xx yy
    maj 01, 2017 - 10:11 AM

    To ta co forsowała szczepionki i przegrała w sądzie z dr Jerzym Jaśkowskim

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.