Stomatologia. Chodzi o dobre wzorce

Dr n. med. Maciej Michalak, stomatolog i implantolog, dyrektor medyczny Maestria Clinic w Warszawie, został ambasadorem Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii (World Academy of Growth Factors & Stem Cells in Dentistry IAUSI) i jest pierwszym polskim lekarzem dentystą, który dołączył do grona 4 tys. specjalistów z całego świata należących do tej pozarządowej organizacji.

Foto: archiwum MC

Jej celem jest propagowanie najnowszych badań i osiągnięć na temat wykorzystania chirurgii ultradźwiękowej w stomatologii, a także dbałość o weryfikację wiedzy oraz stosowanych różnych technik ultradźwiękowych.

– Chirurgia ultradźwiękowa w połączeniu z implantologią dynamicznie się rozwija, jest mniej inwazyjna, zapewnia szybsze gojenie się ran po zabiegach, dlatego coraz częściej stanowi alternatywę dla klasycznych zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej z użyciem wiertła. Jest jednak bardzo wymagająca. Tutaj liczy się precyzja, nawet milimetrowe przesunięcia mogą zniweczyć efekty leczenia i narazić pacjenta na uciążliwe dolegliwości – tłumaczy Maciej Michalak i zaznacza, że aby tego uniknąć, niezbędne jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie.

Członkowie IAUSI przygotowują wykłady, z których mogą w ramach podnoszenia swoich kwalifikacji czerpać wiedzę lekarze dentyści stosujący w swojej praktyce ultradźwięki. Dr Michalak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i m.in. koordynatorem szkoleń praktycznych kongresu FDI 2016. Jest autorem i współautorem blisko 100 publikacji naukowych w czasopismach polskich oraz zagranicznych.

(LK)

Powiązane aktualności

komentarze 2

Skomentuj
 1. Monika N.
  lut 06, 2021 - 03:27 PM

  Świetny praktyk!
  Odsyłam do kolegi wielu pacjentów.
  Zawsze 100% profesjonalizmu a stosowane metody rzeczywiście bardzo delikatne i przewidywalne.
  Bardzo gratuluję!

  ODPOWIEDZ
 2. Weronika J.
  lut 09, 2021 - 07:22 PM

  Gratulacje!
  Bardzo zasłużenie!
  Kibicuje od lat.

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.