Dlaczego skutki refundacji są wciąż tajne?

Nadal nie znamy podsumowania skutków stosowania ustawy o refundacji leków, wyrobów medycznych i produktów spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, mimo że w myśl art. 84 tej ustawy powinno to nastąpić po upływie dwóch lat od wejścia w życie tych przepisów. Tymczasem od tego momentu dawno minęło 2,5 roku

Foto: freeimages.com

Wczoraj przypomniał o tym prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz w piśmie adresowanym do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego. Już na początku sierpnia prezes NRL zwrócił się do resortu zdrowia z zapytaniem, kiedy poznamy pełne informacje o skutkach ustawy refundacyjnej. Zdaniem Macieja Hamankiewicza opinia publiczna, środowiska lekarskie, aptekarskie i pacjenckie oczekują realizacji ustawowego obowiązku.

Przypomnijmy, że dwa lata od chwili wprowadzenia ustawy refundacyjnej minęły dokładnie 1 stycznia 2014 roku. Poziom wydatków na finansowanie programów lekowych systematycznie rośnie, ale przy ocenie skutków obowiązywania tej ustawy należy m.in. dokonać analizy całkowitych kosztów terapii (zobacz więcej).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.