Konferencja w NIL: transmisja na żywo

Nasz portal transmitował na żywo dzisiejszą konferencję prasową odbywającą się pod hasłem: „Pakiet onkologiczny – do realizacji czy do wymiany?” w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej. W konferencji udział wzięli m.in. wiceprezes NRL prof. Romuald Krajewski, dr Jacek Łuczak z Kolegium Lekarzy Rodzinnych oraz dr Janusz Meder z jednego z towarzystw onkologicznych.

 

Foto: Marta Jakubiak

Konferencja ma pokazać, jak środowiska lekarskie podchodzą do zaproponowanych w projektach prawnych rozwiązań z tzw. pakietu onkologicznego, w tym karty onkologicznej, finansowania, dodatkowych zadań dla lekarzy POZ i lekarzy specjalistów.

Uczestnicy konferencji odpowiedzą na pytanie, czy te rozwiązania są dobre, czy złe dla pacjentów i lekarzy i czy rzeczywiście zlikwidują kolejki, jak to zapowiadał w marcu minister zdrowia, łącząc pakiet onkologiczny z tzw. pakietem kolejkowym.

Przedstawiciele samorządu zawodowego lekarzy, Kolegium Lekarzy Rodzinnych oraz towarzystw onkologicznych wskażą problemy i zagrożenia, jakie czekają pacjentów i lekarzy od 1 stycznia 2015 roku, po wejściu w życie tzw. pakietu onkologicznego (zobacz więcej). Lekarze zaapelują także o pilny dialog w celu poprawy zapisów pakietu.


Zapis wideo z transmisji na żywo (na początku występuje problem z głośnością):

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Avatar
    Ikea
    Lis 07, 2014 - 01:03 PM

    Witam, poprzednia była lepsza, życzę dalszego rozwoju.

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.