2 marca 2024

Artur Białoszewski ekspertem ds. badań i analiz NIL

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) powołało Artura Białoszewskiego na funkcję eksperta ds. badań i analiz przy Naczelnej Izbie Lekarskiej (NIL).

Fot. LinkedIn/NIL

„Będzie odgrywał istotną rolę w prowadzeniu i koordynowaniu metodologicznym projektów realizowanych w ramach NIL” – poinformowano w mediach społecznościowych.

Artur Białoszewski jest epidemiologiem, ekonomistą, specjalistą zdrowia publicznego i środowiskowego. Pełni funkcję mazowieckiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia środowiskowego. Jest związany akademicko z Zakładem Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz kieruje programem SGH-WUM EMBA w ochronie zdrowia.

„To wyzwanie i zaszczyt podejmować współpracę z Naczelną Radą Lekarską jako ekspert ds. badań i analiz. Dziękuję prezesowi Łukaszowi Jankowskiemu i członkom Rady za możliwość bycia częścią wyjątkowych inicjatyw inicjowanych przez Izbę. Z niecierpliwością oczekuję na to, co przyniesie nasza wspólna przyszłość” – napisał ekspert na swoim profilu w portalu społecznościowym LinkedIn.

Artur Białoszewski był współautorem niedawnego badania przeprowadzonego wśród członków samorządu lekarskiego przez Ośrodek Badań i Analiz działający w ramach Centralnego Ośrodka Badań Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL). Ankietę wypełniło 1680 członków ze wszystkich izb okręgowych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

– Przeprowadzenie kolejnych badań z udziałem szerszej reprezentacji członków izb umożliwi jeszcze lepsze zrozumienie ich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będzie można skuteczniej odpowiadać na realne wyzwania i oczekiwania lekarzy i lekarzy dentystów, co przyczyni się do poprawy jakości funkcjonowania izb lekarskich i pomoże w zaspokojeniu potrzeb środowiska – powiedział w rozmowie z „Gazetą Lekarską”.