29 lutego 2024

Dlaczego lekarze są aktywni w mediach społecznościowych

Twitter, Facebook, Instagram i wiele innych. 30 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Mediów Społecznościowych. Tego dnia na całym świecie odbywają się rozmaite wydarzenia, których tematem przewodnim są social media.

Foto: pixabay.com

Z tej okazji w kanale YouTube Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) lekarze w krótkim materiale wideo opowiedzieli, dlaczego są aktywni w social mediach. Dla wielu z nich kluczowe jest poszerzanie świadomości pacjentów na temat profilaktyki. – Profilaktyka boli najmniej – mówi dr Luiza Napiórkowska, endokrynolog, diabetolog.

„Niemniej istotną kwestię stanowi również wymiana spostrzeżeń oraz wiedzy na temat innowacji w medycynie pomiędzy medykami na swojego rodzaju forum, jakim są media społecznościowe. Niezwykle ważny element działalności lekarzy w Internecie, który wynika stricte z właściwości mediów społecznościowych, to także bardziej bezpośredni i bliższy kontakt z pacjentami” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie NIL.

– Warto mówić prawdę o medycynie i odróżniać fakty od mitów – powiedział Michał Domaszewski, lekarz medycyny rodzinnej. – W mediach społecznościowych możemy rozmawiać o rzetelnej, opartej na dowodach naukowych medycynie – dodał Jakub Sieczko, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

W połowie czerwca w siedzibie NIL w Warszawie lekarze aktywni na Twitterze próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, ile znaczy głos lekarzy i lekarzy dentystów w mediach społecznościowych? Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.