13 czerwca 2024

„Gazeta Lekarska Premium” nr 5 2014

Elektroniczne wydanie „Gazety Lekarskiej Premium” jest poszerzoną wersją wydania papierowego wzbogaconą m.in. o dodatkowe materiały graficzne, pliki multimedialne oraz dłuższe wersje niektórych artykułów. O czym piszemy w najnowszym numerze?

TEMAT MIESIĄCA: Bez pieniędzy i lekarzy, czyli cud pana ministra

21 marca minister zdrowia przedstawił pomysły na skrócenie kolejek w ochronie zdrowia – bez wcześniejszych, obszernych konsultacji ze środowiskami lekarskimi, za to z zapowiedzią, że nie będzie na ten cel dodatkowych pieniędzy. Co się zmieni?

STOMATOLOGIA: Wszyscy jesteśmy lekarzami

O planach działania w nowej kadencji, głównych problemach stomatologii i celach do zrealizowania, rozmawiamy z Agnieszką Ruchałą-Tyszler, nowo wybraną wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

PRAKTYKA LEKARSKA: Skarga na lekarza – przekleństwo czy może błogosławieństwo?

Michał Ryszard Wysocki, stały mediator sądowy specjalizujący się w prowadzeniu mediacji w sprawach medycznych, radzi, jak postępować w momencie, gdy pacjent skarży się na personel medyczny.

STOMATOLOGIA: Kongres Perio 2014

Zapoznaj się z obszerną relacją z I Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, która odbyła się pod koniec marca w Warszawie, w tym z materiałem filmowym z tego wydarzenia.

PRAKTYKA LEKARSKA: Będzie przełom?

Głęboka stymulacja mózgu oraz terapia przy wykorzystaniu pompy z apomorfiną to metody, które najbardziej pomagają osobom zmagającym się z zaawansowaną postacią choroby Parkinsona. Obie są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń, ale nadal niestety nie podlegają refundacji.

Zobacz spis treści najnowszego wydania „Gazety Lekarskiej Premium” (nr 5 2014)