24 kwietnia 2024

Izba przeciwko zniesławianiu lekarzy

W ostatnim czasie Wielkopolska Izba Lekarska kilkukrotnie występowała przeciwko zniesławianiu lekarzy pracujących na terenie województwa.

Foto: pixabay.com

13 kwietnia przed Sądem Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce odbyła się druga rozprawa w procesie Jerzego Z., pociągniętego do odpowiedzialności za wpis zamieszczony w mediach społecznościowych w listopadzie 2018 r. w którym ubliżał i groził poznańskim lekarzom.

To Wielkopolska Izba Lekarska powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Proces rozpoczął się 26 marca br. Izba interweniowała też po emisji reportażu w programie „Uwaga” Telewizji TVN.

Zarówno w materiale wyemitowanym 16 listopada 2020 r., jak i w komentarzach zamieszczanych w portalach społecznościowych pojawiały się – jak zauważa izba – nieprawdziwe, znieważające lekarzy twierdzenia. Sprawa trafiła do prokuratury.

Śledczy zajmują się także zawiadomieniem złożonym przez WIL w związku z naruszeniem dóbr osobistych lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego w Pile przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.