19 czerwca 2024

Jest już strona Kongresu FDI w Poznaniu

Ruszyła strona internetowa Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI Poznań 2016. Pod adresem www.fdi2016poznan.org dostępne są najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. „Gazeta Lekarska” jest patronem medialnym Kongresu, który odbędzie się w dniach 7-10 września 2016 r.

Choć do rozpoczęcia Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI pozostał rok, organizatorzy już teraz zachęcają do zapoznania się ze stroną internetową wydarzenia. W poszczególnych zakładkach znalazły się informacje o ważnych datach, programie naukowym czy imprezach towarzyszących Kongresowi. Są także wstępne wskazówki dla wystawców.

Angielskojęzyczna wersja strony zawiera informacje o Polsce i atrakcjach poszczególnych regionów. W serwisie umieszczono propozycje pakietów turystycznych dla zagranicznych gości oraz informacje o transporcie i bazie noclegowej. To ukłon w stronę dentystów z całego świata, którzy odwiedzą Poznań w liczbie kilku tysięcy.

– Zachęcamy do regularnego odwiedzania zakładki „Aktualności”, poprzez którą będziemy przekazywać najważniejsze wiadomości zarówno dla uczestników, jak i wystawców – informuje prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

– Postępy przygotowań można śledzić nie tylko na oficjalnej witrynie, ale także w serwisach społecznościowych: Facebook, G+ i Twitter. Będziemy obecni na łamach branżowych czasopism i portali oraz w trakcie targów i konferencji dentystycznych – dodaje prof. Honorata Shaw, wiceprezydent PTS, główny koordynator Kongresu.

Światowy Kongres Stomatologiczny FDI to prestiżowa konferencja z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, połączona z międzynarodową wystawą sprzętu i materiałów oraz debatą nad kierunkami światowej polityki stomatologicznej.

W ostatnich latach Kongres gościł w: Indiach, Turcji, Chinach, Meksyku, Brazylii i Singapurze. W tym roku gospodarzem jest Bangkok (Tajlandia), do którego stomatolodzy z całego świata przyjadą w dniach 22-25 września. Polska będzie organizatorem wydarzenia po raz pierwszy w historii. Gospodarze Kongresu spodziewają się, że do Poznania przyjedzie ponad 12 tys. uczestników.


Jesteś lekarzem dentystą? Studiujesz na kierunku lekarsko-dentystycznym? Interesuje cię stomatologia? Więcej na ten temat piszemy tutaj.