27 maja 2024

Premier Szydło o zmianach w służbie zdrowia

– Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów – powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Premier Szydło o zmianach w służbie zdrowia 1 Premier Szydło o zmianach w służbie zdrowia 2

Premier Szydło o zmianach w służbie zdrowia 3 Premier Szydło o zmianach w służbie zdrowia 4

Fot. P. Tracz / KPRM

Szefowa rządu podziękowała i pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania najnowocześniejszego w kraju ośrodka diagnostyki i leczenia chorób serca.

Beata Szydło podkreśliła, że Wojskowy Instytut Medyczny to miejsce łączące dwie płaszczyzny będące priorytetem jej rządu: bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów – zaakcentowała premier.

Podkreśliła, że zależy jej na tym, by osoby trafiające pod opiekę służby zdrowia mogły czuć się bezpiecznie, otrzymać niezbędną pomoc oraz były zadowolone ze świadczonych usług medycznych. – Oczywiście zawsze zmiana systemu, poszukiwanie dobrych rozwiązań, kierunków, w których powinniśmy pójść, wymaga determinacji, poświęcenia i pokory wobec zmian, które się wprowadza – oceniła Beata Szydło.

Premier podkreśliła także potrzebę monitorowania stopnia realizacji celów, aby stale poprawiać system opieki zdrowotnej w Polsce. – Pacjent jest w centrum i to jest naszym głównym celem. Nowoczesna medycyna, ukierunkowana na człowieka, na pacjenta, na pracownika służby zdrowia, który musi ciężko pracować, by nieść pomoc innym – mówiła premier.

Beata Szydło, zwracając się do pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, zaznaczyła jak ważny dla rządu jest ich rozwój zawodowy. – Pracujecie w niezwykle trudniej, odpowiedzialnej dziedzinie. Życzę państwu, aby na tym oddziale można było realizować najbardziej ambitne cele zawodowe, by spełniały się państwa oczekiwania, abyście mogli realizować swoje pasje naukowe – powiedziała.

Premier skierowała kilka słów do młodych adeptów medycyny. Poprosiła, by mierząc się z trudnym i odpowiedzialnym zawodem, myśleli o swoich karierach. – My zaś zrobimy wszystko, abyście realizowali je w Polsce – oznajmiła szefowa rządu. Zwróciła uwagę, że zmiana systemu opieki zdrowotnej i wprowadzane reformy służą temu, by każdy miał poczucie, że spełniają się jego oczekiwania i aby dostępność usług medycznych dla pacjentów była jak najwyższa.