24 lipca 2024

Prezes NRL w białym miasteczku

W czwartek medyków protestujących w białym miasteczku niedaleko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odwiedził prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja – poinformowała Naczelna Izba Lekarska na profilu na Twitterze.

Foto: twitter.com/NaczelnaL

O powstaniu Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia poinformowano w czasie konferencji prasowej, która 2 sierpnia odbyła się w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie. To właśnie wtedy medycy zapowiedzieli, że 11 września odbędzie się ogólnopolska akcja protestacyjna w Warszawie.

– To ostatni czas na to, aby poprawić złą sytuację w ochronie zdrowia. Perspektywa, którą obecnie roztacza rząd, dotycząca wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 roku, jest zbyt powolna. Oczekujemy radykalnych działań. W przeciwnym razie deklaracje, które słyszymy w telewizji, nie będą możliwe, bo nie ma kadr medycznych – powiedziała Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, w czasie konferencji w NIL. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Więcej informacji o proteście medyków, który 11 września rozpoczął się w Warszawie, a także kilkaset zdjęć z manifestacji i białego miasteczka, można znaleźć TUTAJ.