12 lipca 2024

Samorząd lekarski żegna dr. Ryszarda Grabowskiego

Samorząd Lekarski Podlasia z wielkim żalem przyjął wiadomość o śmierci w dniu 3 listopada 2019 roku naszego Przyjaciela i wieloletniego Działacza białostockiej Izby Lekarskiej.

Foto: pixabay.com

Śp. dr. n. med. Ryszard Grabowski (1929-2019) – wybitny lekarz, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych oraz chemioterapii nowotworów, wieloletni adiunkt w Klinikach Chorób Wewnętrznych i Hematologii Akademii Medycznej w Białymstoku, a następnie ordynator Oddziału Chemioterapii w Podlaskim Centrum Onkologii.

Był przyjacielem chorych, którym przez ponad 65 lat służył z największym oddaniem i empatią. Należał do czołowych organizatorów odrodzonej od lat trzydziestu Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku. Przez dwadzieścia lat przewodniczył Komisji ORL ds. Lekarzy Emerytów i Rencistów, był także członkiem Komisji Emeryckiej w Naczelnej Radzie Lekarskiej.

Zawsze odznaczał się wielką aktywnością społeczną, stanowił wzór najwyższych wartości etycznych lekarza. Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Polonia Restituta, jak też medalem samorządowym „Gloria Artis Medicinae”. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Okręgowa Rada Lekarska w Białymstoku