24 czerwca 2024

Spiżowe popiersie dla prof. Jerzego Woy-Wojciechowskiego

„W codziennym życiu rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że otrzymujemy znacznie więcej, niż dajemy i że tylko poprzez wdzięczność życie staje się bogatsze” (Dietrich Bonhoeffer).

Foto: Mirosława Chruściel

Nasz Serdeczny Przyjaciel, Prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny.

Środowisko Lekarzy Polskich obdarowuje dzisiaj wielką wdzięcznością i uwielbieniem Człowieka, który włożył weń serce i talent, pracę i oddanie. Człowieka, który kocha ludzi i przez całe życie otacza ich serdecznością i miłością.

Zawodowe dokonania i niezwykła aktywność, a nade wszystko humanizm zaszczepiany wielu pokoleniom lekarzy, są godne najwyższego szacunku i uznania. Prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski jest dla nas wzorem Nauczyciela i Mentora.

Będąc zaszczyconym możliwością ofiarowania rzeźbiarskiego konterfektu Czcigodnemu Jubilatowi, pragnę za tę sposobność oraz za przygotowanie podniosłej i jakże pięknej uroczystości, złożyć serdeczne podziękowania pani Alicji – małżonce profesora oraz córkom Patrycji i Dominice.

Dzięki hojnej donacji Przyjaciół opłacone zostały koszty odlania w brązie mojej rzeźby. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności, gdyż nikt, kto osiąga satysfakcję ze swojego dzieła, nie doznaje radości bez pomocy innych.

Mieczysław Chruściel