16 czerwca 2024

Światowy Kongres Stomatologiczny 2022

Jest już wstępny program kongresu World Dental Federation, który zaplanowano na 29 września – 2 października w indyjskim Mumbaju.

Foto: twitter.com/fdiworlddental

W tym roku szczególnie dużo miejsca poświęcono stomatologii estetycznej, znieczuleniom w stomatologii, endodoncji, implantologii oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii w leczeniu dentystycznym.

W gronie wykładowców znalazła się dr hab. Kinga Grzech-Leśniak, która jest prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, a od 2019 r. członkinią Dental Practice Committe FDI. Polka wygłosi prelekcje: „Rola lasera w leczeniu periodontologicznym: kwestie sporne” oraz „Nieinwazyjne użycie lasera w decementacji uzupełnień protetycznych”.

Lekarze dentyści, którzy chcieliby wziąć udział w kongresie, abstrakty swoich wystąpień mogą zgłaszać do 17 kwietnia. Po raz drugi w historii kongres odbywać się będzie w Indiach. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się przeprowadzić go w formule stacjonarnej. Udział w tym wydarzeniu to koszt 550 USD. Obcokrajowcy muszą posiadać wizę. W przypadku obywateli Polski wystarczy uzyskanie e-wizy, która uprawnia do pobytu na terenie Indii przez okres 180 dni.

Źródło: world-dental-congress.org; fdiworlddental.org; pts.net.pl