18 lipca 2024

Trwa nabór do drużyny Amp Futbolu w Warszawie

Warszawski klub Amp Futbolowy ogłasza nabór do drużyny. Zagrać może każdy – niezależnie od wieku i płci. Amp Futbol to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu dla osób po amputacjach kończyn. Warszawa była gospodarzem międzynarodowego turnieju w tej konkurencji. 

 

Foto: Grzegorz Press

Amp Futbol mogą uprawiać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zobacz więcej), z wadami wrodzonymi lub z wyraźnie krótszą kończyną oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami członków. Zawodnicy grający w polu są po amputacji nogi lub stopy, a bramkarze ręki lub ramienia.

W czerwcu 2014 roku do życia powołana została warszawska drużyna Amp Futbolowa. Wciąż poszukiwani są zawodnicy do gry w zespole. Wiek i płeć nie mają znaczenia – potrzeba jedynie sportowego stroju i pozytywnego nastawienia. Amp Futbol to sport również dla kobiet. Do stworzenia pierwszej drużyny żeńskiej poszukiwane są panie chętne do udziału w treningach.

Amp Futbol dąży do integracji w sporcie. W swojej idei stara się zwiększyć aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami. Obecnie sport ten uprawiany jest w ponad 30 krajach, do których stale dołączają nowe. Co roku na całym świecie odbywają się międzynarodowe turnieje tego rodzaju piłki nożnej.

We wrześniu 2014 roku, na boisku DOSiR Praga-Północ, odbył się trzeci międzynarodowy turniej piłki nożnej osób po amputacjach Amp Futbol Cup 2014. W finałowym pojedynku Turcja pokonała Anglię, zdobywając mistrzostwo. Reprezentacja Polski uplasowała się na ostatnim miejscu podium zwyciężając z Ukrainą. Zawody współfinansowane były ze środków m.st. Warszawy.

Szczegóły dotyczące godzin treningów, lokalizacji oraz zgłoszenia pod numerem telefonu: 888 734 444 lub drogą elektroniczną: patycja.plewka@ampfutbol.pl. Więcej informacji o Amp Futbolu na portalu społecznościowym Facebook.