18 lipca 2024

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku opowie Ci swoją historię

3 lutego 1950 roku, rozporządzeniem Rady Ministrów, została powołana Akademia Lekarska w Białymstoku, po miesiącu przemianowana na Akademię Medyczną. W 2008 roku placówka stała się Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku.

Foto: UMB

Ruszyły obchody jubileuszu 70-lecia powstania uczelni.

– To okazja do wspominania historii i dziedzictwa naszych wielkich poprzedników i nauczycieli, ale także inspiracja dla nas wszystkich do pogłębienia wspólnoty uniwersyteckiej, okazja do pobudzenia pozytywnych emocji integrujących nasze środowisko akademickie. Jesteśmy dumni z blisko 30 tysięcy Absolwentów, którzy osiągnęli sukcesy  zawodowe w kraju i w wielu miejscach na całym świecie. Chcemy żeby byli oni ambasadorami i przyjaciółmi naszej Alma Mater – mówi prof. dr hab. Adam Krętowski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W ramach obchodów 70-lecia powstania uczelni zapraszamy odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Absolwentów zaplanowany w październiku 2020 roku, rozpocznie go jubileuszowa inauguracja roku akademickiego. – To wydarzenie to tylko jeden z wielu elementów bogatego programu obchodów, który będziemy realizowali przez cały rok. Zapraszam wszystkich Państwa do udziału w rocznicowych uroczystościach, spotkaniach towarzyskich czy zawodach sportowych – dodaje rektor UMB. W ramach jubileuszu powstał portal jubileuszowy z wirtualnym albumem „UMB to my – Opowiem Ci swoją historię”, w którego współtworzenie może włączyć się cała społeczność akademicka.