17 kwietnia 2024

XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu Dębica

W dniach 21-23 kwietnia 2022 roku odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu Dębica 2021/2022.

Foto: arch. prywatne

Na starcie zawodów stanęło 81 zawodników (w tym 35 koleżanek) z 16 okręgowych izb lekarskich. 3-dniowe mistrzostwa odbyły się w 4 sesjach pływackich, ostatnia sesja w dniu 23 kwietnia to tradycyjny, rozegrany po raz 9-ty, Memoriał im. dr. K. Kaźmierczaka. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął prezes NRL prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja.

Po sesjach popołudniowych w I i II dniu zawodów odbyła się XVII Konferencja „Postępy w medycynie sportowej”. Honorowany patronat nad nią objął prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny w Sportowej dr n. med. Andrzej Bugajski.

Zwycięstwo w rywalizacji drużynowej OIL odniosła ekipa Śląskiej OIL, przed ekipą Podkarpackiej OIL i Łódzkiej OIL. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Aleksandra Stasiak z Pomorskiej OIL, a w klasyfikacji wśród mężczyzn – Marek Trzensiok ze Śląskiej OIL.

Nagrodę im. dr. K. Kaźmierczaka „Największy Talent Mistrzostw” kapituła przyznała prof. dr hab. n. med. Januszowi Emerichowi z Pomorskiej OIL za znaczący postęp sportowy i zaangażowanie naukowe w konferencjach naukowych organizowanych podczas mistrzostw.

Na uroczystym zakończeniu mistrzostw zwycięskim ekipom oraz koleżankom i kolegom w klasyfikacji indywidualnej wręczono puchary i dyplomy. Organizatorzy i uczestnicy, kończąc XVII MPLwP, życzyli sobie ponownego spotkania za rok na dębickim basenie po raz XVIII-ty.

Janusz Bieniasz