15 czerwca 2024

Zdjęcia z XV Mistrzostw Lekarzy w Siatkówce

XV Mistrzostwa Lekarzy w Siatkówce odbyły się w Wieluniu w dniach 27-28 marca. Gospodarzem mistrzostw była Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, a organizatorami byli Bogna i Mirosław Kaniccy. Należą im się słowa uznania i podziękowanie za sprawne przeprowadzenie imprezy, w której uczestniczyło ponad 120 zawodników.

Foto: Ryszard Golański

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn: dwanaście (Białystok, Bielsko-Biała, Częstochowa-Poznań, Gdańsk, Lublin, Łódź). Silny ośrodek lekarskiej siatkówki, Szczecin, wystawił dwie drużyny. Podobnie zrobili Koledzy z Katowic: jedna drużyna występowała pod nazwa Silesia, druga jako Katowice.

Tradycyjnie w mistrzostwach brali udział lekarze z Białorusi, tym razem w sile dwóch drużyn: Polonia Medyczna i Centrum Onkologii z Mińska. Można zatem uznać, że były to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Lekarzy.

Złoty medal wywalczyła drużyna z Łodzi, pokonując w finale drużynę Silesia Katowice, uznawaną podczas turnieju za faworyta. Brązowe medale zawisły na piersiach Kolegów z drużyny Częstochowa-Poznań, którzy zwyciężyli drużynę Katowic.

Ryszard Golański
Przewodniczący Komisji Sportu OIL w Łodzi