Komitet protestacyjny: to pierwszy krok do wyjścia z impasu

To pierwszy krok do wyjścia z impasu i jesteśmy tym bardziej zdeterminowani do dalszych działań – w taki sposób protestujący medycy podsumowują wtorkowe rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” z wiceszefem Ministerstwa Zdrowia.

Foto: Marta Jakubiak/Gazeta Lekarska

We wtorek po południu odbyło się spotkanie Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem.

Po spotkaniu medycy w mediach społecznościowych opublikowali komunikat podsumowujący dotychczasowe rozmowy. „Nadal deklarujemy pewną gotowość do rozmów i współpracy, aby w końcu nastały zmiany na lepsze w publicznej ochronie zdrowia – zmiany na lepsze przede wszystkim dla Państwa, naszych Pacjentów” – napisali przedstawiciele komitetu.

– Wyliczenia kosztów wprowadzenia w życie naszych postulatów mają zostać nam przekazane przed kolejnym spotkaniem. Dzisiejsze spotkanie to pierwszy krok do wyjścia z impasu. Jesteśmy tym bardziej zdeterminowani do dalszych działań. Deklarujemy pełną gotowość do rozmów i współpracy, aby w końcu nastały zmiany na lepsze. Jesteśmy nastawieni na dialog – powiedział wiceprezes NRL Artur Drobniak.

Dodał, że celem trwającego od 11 września protestu jest godne traktowanie pacjentów, którzy obecnie czekają na leczenie w długich kolejkach. – Chcemy, by lekarze nie byli przepracowani, by pielęgniarki nie żyły dwadzieścia lat krócej niż przeciętna Polka, by ratownicy i diagności laboratoryjni mogli wracać do rodzin po ośmiu godzinach pracy – podkreślił wiceprezes NRL. Więcej na ten temat TUTAJ.

„Gazeta Lekarska” od samego początku śledzi protest pracowników ochrony zdrowia, który rozpoczął się 11 września. Więcej o jego przebiegu i postulatach medyków oraz kilkaset zdjęć z sobotniej manifestacji i białego miasteczka przy kancelarii premiera, można znaleźć TUTAJ.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.