Jubileusz Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu

W piątek, 3 października, odbędą się obchody dwudziestolecia Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Jest to placówka wielospecjalistyczna, w której funkcjonuje 17 oddziałów, w tym m.in. kardiologia, kardiologia inwazyjna, kardiochirurgia, neurochirurgia, chirurgia onkologiczna i chirurgia naczyniowa.

Wysoki poziom świadczonych usług ma odzwierciedlenie w rankingach, w których zamojski szpital zajmował najwyższe miejsca. Najważniejszymi osiągnięciami było uzyskanie tytułów: Najlepszy szpital w kraju w 2002 roku w rankingu „Newsweek Polska” i Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej oraz Najlepszy szpital w Polsce w 2011 roku w rankingu „Bezpieczny szpital” dziennika „Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Placówka wielokrotnie zdobywała tytuł Najlepszego szpitala w Województwie Lubelskim w rankingu „Bezpieczny szpital” (było to w latach 2006-2009, 2011 i 2013).

W ciągu roku szpital hospitalizuje ponad 33 tys. pacjentów oraz udziela różnych form pomocy medycznej pacjentom z całego regionu oraz kraju.

Obchody jubileuszowe zaplanowane są na 3 października 2014 roku. O godz. 12.00 w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu rozpocznie się część oficjalna obejmująca m.in. wręczenie orderów i odznaczeń państwowych oraz wyróżnień zasłużonym pracownikom szpitala. Wykłady okolicznościowe wygłoszą:

  • prof. Grzegorz Opolski: „Kardiologia wieku podeszłego – wyzwania XXI wieku”,
  • prof. Andrzej Bochenek: „Dokąd zmierza kardiochirurgia”,
  • prof. Andrzej Januszewicz: „Najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie nadciśnienia tętniczego ostatniej dekady”,
  • prof. Stepan Pavlyk, dyrektor Lwowskiego Centrum Kardiologii.

 

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.