20 maja 2024

Dziewiątka POL-u – na ratunek ochronie zdrowia

Porozumienie Organizacji Lekarskich (POL) reaktywuje swoją działalność i domaga się niezwłocznego rozwiązania problemów, z jakimi boryka się polska ochrona zdrowia, nie tylko tych związanych z pandemią COVID-19 – pisze dr Artur Drobniak.

Foto: pixabay.com

Organizacja wypracowała 9 postulatów, których realizacja jest niezbędna do polepszenia sytuacji w opiece zdrowotnej.

Do wspólnego działania w ramach POL włączyły się: Naczelna Izba Lekarska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Porozumienie Zielonogórskie, Porozumienie Chirurgów, Porozumienie Rezydentów.

Dziewiątka POL-u nie jest jedynie zbiorem żądań – dokument przedstawia sposoby ich wprowadzenia w życie oraz korzyści z ich szybkiego wdrożenia zarówno dla pacjentów, jak i personelu.

Porozumienie Organizacji Lekarskich swoją inicjatywą nawiązało do promowania bohaterskich postaw personelu medycznego w trakcie pandemii COVID-19 i powstałego w ostatnich miesiącach internetowego nurtu pod hashtagiem #leczymymimowszystko i tak też zatytułowało swoją akcję, ubierając ją w odpowiednie logo.

Szczegóły akcji i informacje odnośnie postulatów, a także drogi do rozwiązania omawianych problemów, znajdziecie Państwo na www.leczymymimowszystko.pl oraz na fanpage’u na Facebooku Leczymy Mimo Wszystko.

W ramach promocji działań POL-u do kolejnego numeru „Gazety Lekarskiej” zostanie załączony insert z naklejkami zawierającymi logo akcji Leczymy Mimo Wszystko.

Prosimy Was, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, o dołączenie do akcji i rozpowszechnianie naklejek – przyklejajcie je do fartuchów, na drzwiach gabinetów, w miejscach publicznych dostępnych szerokiemu gronu odbiorców czy w innych miejscach, gdzie pacjenci będą mogli je zauważyć.

Odsyłajcie pacjentów na stronę akcji www.leczymymimowszystko.pl oraz na fanpage facebookowy Leczymy Mimo Wszystko – popularyzujcie ją, edukując jednocześnie pacjentów. Tam też możecie zamieszczać w komentarzach pod pierwszym postem swoje zdjęcia z naklejką i pacjentami, do czego gorąco zachęcamy. #LeczymyMimoWszystko.

Artur Drobniak, wiceprezes NRL