25 lipca 2024

Kim jest nowy prezydent FDI dr Gerhard Seeberger?

Nowy prezydent FDI dr Gerhard Seeberger jest niemieckim lekarzem dentystą mieszkającym od lat we Włoszech. Swoją praktykę stomatologiczną prowadzi w Cagliari na Sardynii, jest też doświadczonym wykładowcą.

Dr Gerhard Seeberger. Foto: Mariusz Tomczak

W strukturach międzynarodowych reprezentuje jedną z włoskich organizacji stomatologicznych AIO (Associazione italiana odontoiatri – Italian Dental Association).

– W 2010-2013 był przewodniczył ERO-FDI. Podczas wiosennej Sesji Plenarnej Europejskiej Regionalnej Organizacji FDI, ERO-FDI, dr Gerhard Seeberger podkreślił, że pomysł  rozdzielania  stomatologii  i medycyny był  historycznym błędem. Stwierdzenie to wskazane było później w relacjach z posiedzenia jako motto nie tylko tej sesji plenarnej – mówi dr Anna Lella, do niedawna prezydent ERO-FDI.

Nim został wybrany na prezydenta elekta FDI, przewodniczył obradom FDI jako marszałek parlamentu stomatologicznego (2017-2019). Dr Gerhard Seeberger był gościem polskiego samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów podczas obchodów 20-lecia reaktywacji izby obchodzonego w Poznaniu 10 lat temu. Uczestniczył też w kongresie FDI 2016, który odbył się również w Poznaniu, wciąż ciepło wspomina to wydarzenie, nie szczędząc słów uznania za dobrą organizację dla polskiego komitetu organizacyjnego.

Od dziś prezydent największej na świecie organizacji stomatologicznej jest gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019). Wczoraj w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej spotkał się z prezesem NRL Andrzejem Matyją i wiceprezesem NRL Andrzejem Cisło. – Nie możemy być podzieleni, musimy być razem. Wszyscy składaliśmy taką samą przysięgę Hipokratesa. Niezależnie od specjalizacji powinniśmy rozmawiać ze sobą o zdrowiu i dla dobra pacjentów współpracować ponad podziałami – powiedział prezydent FDI w siedzibie NIL (więcej na ten temat TUTAJ).

To pierwsza podróż zagraniczna dr. Seebergera jako nowego prezydenta FDI. – Polska reprezentacja stomatologów jest poważnie traktowana w strukturach organizacji międzynarodowych, czego wyrazem może być fakt, że gościliśmy w ostatnich latach kolejnych prezydentów FDI: dr Tin Chun Wong, Patricka Hescot i Michèle Aerden – mówi dr Anna Lella.