18 lipca 2024

Mistrzostwa Polski w Bowlingu

W dniu 10 marca w Bydgoszczy odbyły się 3. Mistrzostwa Polski w bowlingu. Rozegrano je pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej. W tym roku na starcie pojawiła się rekordowa grupa zawodników i zawodniczek.

 

Dodatkowo w imprezie brali udział również najmłodsi, otrzymując pamiątkowe medale.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Do Bydgoszczy przyjechali lekarze z wielu miast Polski, między innymi Łodzi, Poznania, Golubia-Dobrzynia, Kwidzynia, Wąbrzeźna, Grudziądza i Torunia.

W kategorii kobiet wygrała dr Joanna Dokowicz z Łodzi z wynikiem 410 pkt./3gry. Drugie miejsce uzyskała dr Agnieszka Kamińska z Bydgoszczy – 245 pkt., a trzecie dr Lucyna Heise-Rybacka – 225 pkt., również z Bydgoszczy.

Wśród lekarzy Mistrzostwo Polski obronił dr Maciej Pawłowski z Łodzi z bardzo dobrym wynikiem 505 pkt. (śr. 168 pkt./grę), drugie miejsce zajął dr Marcin Gierach – 432 pkt., a tuż za nim uplasował się dr Miłosz Bieniek z Bydgoszczy – 428 pkt.

Najlepszym wręczono pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w mistrzostwach oraz za fajną zabawę. Serdecznie zapraszam na kolejne mistrzostwa.

Dr n. med. Marcin Gierach