1 sierpnia tuż, tuż. Co z e-dokumentacją?

Czas biegnie, ale nadal nie ma żadnej decyzji w sprawie przesunięcia terminu wejścia w życie obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wezwało ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza, do podjęcia niezwłocznych działań.

Foto: imageworld.pl

„Sprawa ta od wielu miesięcy bulwersuje środowisko lekarzy i lekarzy dentystów a także świadczeniodawców ochrony zdrowia – czytamy w stanowisku podjętym przez Prezydium NRL 6 czerwca. Uspokajające zapewnienia Ministerstwa Zdrowia, jakoby ten termin miał zostać przedłużony do sierpnia 2017 roku, dotychczas „nie znalazły potwierdzenia w obowiązującym akcie prawnym”.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o systemie informacji w ochronie zdrowia, od 1 sierpnia tego roku podmioty wykonujące działalność leczniczą są zobowiązane do obowiązkowego prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

30 kwietnia w tej sprawie interweniował już prezes NRL, Maciej Hamankiewicz (czytaj więcej). „Brak odpowiedzi na pismo zwracające uwagę na konieczności przyśpieszania procesu legislacyjnego tak, aby stosowana zmian przepisów ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia weszła w życie przed 1 sierpnia 2014 r. nie może być w tej sytuacji odbierane inaczej, niż wyraz lekceważenia całego środowiska lekarskiego” – uważa Prezydium NRL.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.