Anna Goławska wiceministrem zdrowia

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski wręczył nominację na podsekretarza stanu Annie Goławskiej, wieloletniej pracowniczce resortu.

Foto: MZ

Będzie odpowiedzialna za informatyzację sektora zdrowia.

– Zależy mi na dalszym dynamicznym rozwoju informatyzacji ochrony zdrowia. Chcę, aby telemedycyna stała się powszechna w publicznym systemie, szczególnie w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz narzędzi umożliwiających udzielenie świadczeń zdalnie – powiedziała wiceminister Anna Goławska.

Nowa wiceminister zdrowia jest wieloletnim pracownikiem resortu. Od 2009 r. zajmowała stanowisko naczelnika, w latach 2015-2018 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, a pod koniec 2018 r. została dyrektorem generalnym Ministerstwie Zdrowia. Od początku swojej pracy w administracji publicznej zajmowała się wdrażaniem środków UE dedykowanych dla sektora zdrowia.

Anna Goławska ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, jest absolwentką doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o zarządzaniu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz funduszy strukturalnych Unii Europejskiej na Uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.