50. Mistrzostwa Świata Lekarzy w Tenisie

Od 9 do 15 października w Turcji, w słonecznym Belek w prowincji Antalya nad Morzem Śródziemnym, odbywały się jubileuszowe 50. Mistrzostwa Świata Lekarzy w Tenisie pod egidą WMTS (World Medical Tennis Society).

Foto: arch. prywatne

21 lekarzy oraz dentystów z Polski zdobyło łącznie 33 medale: 15 złotych, 10 srebrnych oraz 8 brązowych. Najbardziej wartościowym osiągnieciem było zajęcie przez męską reprezentację Polski 1 miejsca w Pucharze Narodów (Nations Cup), co udało się dopiero pierwszy raz w historii.

Biało-czerwona drużyna w składzie: Marcin Pokrzywnicki, Tomasz Maziak, Dariusz Gajecki oraz Robert Telega pokonała kolejno Rosjan, Czechów, Włochów oraz Łotyszy i tym samym okazały, przechodni Puchar Narodów powędrował na kolejny rok do naszego kraju.

Dzielnie walczyła również nasza reprezentacja kobiet w składzie: Olesja Szpak, Małgorzata Pawelec-Wojtalik, Anna Komar, Bożena Kędzierska, Agata Wojciuk. Polki były blisko obrony złotego medalu sprzed dwóch lat z Wilna, ale jednak w finale ostatecznie musiały w decydującej rozgrywce deblowej uznać wyższość reprezentacji Litwy.

Kolejne Mistrzostwa Świata, w 2022 roku, odbędą się w Stanach Zjednoczonych w Orlando na Florydzie od 23 do 29 października.

Marcin Pokrzywnicki, sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.