Wrocławska uczelnia medyczna szuka aktorów

„Weź udział we wspaniałej przygodzie. Wspólnie odtworzymy wspaniałą historię UMW” – w taki sposób Dział Wydawnictw i Promocji Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu zachęca studentów do wzięcia udziału w castingu do pierwszego filmu wizerunkowego o uczelni.

Jak mówi Janina Kapłunowska z Biura Prasowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, koncepcja stworzenia filmu nie jest nowa. Kilka lat temu zrealizowano już film pokazujący historię uniwersytetu, pracujących w nim naukowców oraz osiągnięcia naukowe uczelni. Obraz ten miał jednak formę dokumentalną.

Tym razem inspiracja do stworzenia krótkiego filmu była zupełnie inna. Otóż studenci z własnej inicjatywy i własnymi siłami nakręcili lip duba (wideoklip, w którym występujące osoby poruszają wargami do piosenki odtwarzanej z playbacku). – To pokazało, że mają potrzebę utożsamiania się z uczelnią, a doskonałym narzędziem do tego będzie powstający krótki filmik. Koncepcje scenariuszowe są już ustalone, ale na razie nie będziemy uchylać rąbka tajemnicy – dodaje Janina Kapłunowska.

Film zostanie zaprezentowany w październiku. Aktorami mają być sami studenci, którzy dobrowolnie zgłoszą się na casting. Co trzeba zrobić, aby wciąć w nim udział? Organizatorzy odpowiadają: „Przyjdź 10 września o godz. 10 do Sali Senatu (Budynek Rektoratu, I p.) i rozpocznij niesamowitą przygodę! Osoby zdecydowane na udział prosimy o krótkiego maila – może być ‘Przyjdę’ na adres: biuroprasowe.am@gmail.com” – czytamy na profilu uczelni na Facebooku. Podczas castingu wybrane zostaną również osoby, które użyczą twarzy uczelnianemu folderowi.

Powiązane aktualności

komentarze 2

Skomentuj
 1. Avatar
  xyz
  Wrz 01, 2014 - 12:17 PM

  FAJNA INICJATYWA 🙂 😉

  ODPOWIEDZ
  • Avatar
   agata
   Wrz 01, 2014 - 01:09 PM

   Ale szkoda ze nic nie placa 🙁

   ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.