Skandal w Szpitalu Południowym. Prezes NRL: „Ta patologia musi się skończyć”
– Gdy polityka wchodzi do szpitali tylnymi drzwiami, zawsze kończy się to źle dla pacjentów i lekarzy – powiedział prezes NRL Łukasz Jankowski podczas konferencji prasowej w siedzibie NIL poświęconej sytuacji w Szpitalu Południowym. Podkreślił, że te wydarzenia są sygnałem głębokiej, systemowej choroby wynikającej z upolitycznienia ochrony zdrowia.