18 lipca 2024

Dołącz do Paczki Puszatka

9 stycznia w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci odbyła się konferencja prasowa w ramach wspólnej akcji Naczelnej Izby Lekarskiej i Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych „Dołącz do Paczki Puszatka”.

Foto: Mariusz Tomczak

Podczas konferencji prezes NRL Andrzej Matyja i prezes WSiP Jerzy Garlicki omówili inicjatywę oraz oficjalnie przekazali paczki dyrektor Izabeli Marcewicz-Jendrysik i pacjentom szpitala.

Jak powiedział Andrzej Matyja, paczki mają pomóc najmłodszym pacjentom w spędzaniu czasu w szpitalu. – Dzięki przytulaniu dzieci odczuwają większe zaufanie do lekarza czy pielęgniarki, których spotykają na oddziale – mówił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja. – Ilość przekazanych materiałów zależy od zapotrzebowania szpitali – podkreślił Jerzy Garlicki.

„Paczka Puszatka” to cykl wspierający edukację dzieci od najmłodszych lat. W paczkach znajdują się m.in. wycinanki, kolorowanki oraz zeszyty ćwiczeń i plansze, które pomagają w przygotowaniu do nauki czytania i pisania oraz rozwijają umiejętności myślenia matematycznego – wnioskowania, porównywania i liczenia. – Puszatek to najlepszy przyjaciel dzieci – powiedziała Małgorzata Simonides z WSiP.

Akcja ma niezwykły walor edukacyjny i ma na celu nie tylko umilić czas przebywającym w placówkach medycznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, ale także pozwolić chociażby na moment oderwać się od choroby i zmartwień z niej wynikających. Przekazane materiały mają być istotną pomocą w nauce przez zabawę i harmonijnym budowaniu gotowości szkolnej, a także przyczynić się do wsparcia procesu powrotu małych pacjentów do zdrowia.

Placówki zainteresowane przyłączeniem się do akcji powinny skontaktować się z p. Katarzyną Jędrasik z WSiP (tel. 695 850 174, e-mail: paczkapuszatka@wsip.com.pl) w celu dokonania formalności w terminie do 19 stycznia.