22 kwietnia 2024

III Ogólnopolska Wystawa Sztuki Nietypowej

Bardzo przykro nam to ogłosić, ale pomimo wielokrotnie publikowanych komunikatów i zapraszania do uczestnictwa w tej ciekawej imprezie, jaką jest ogólnopolska Wystawa Sztuki Nietypowej, tym razem nie udało się zachęcić naszych twórców i niestety, termin upłynął 13 listopada 2016 roku, a zgłoszeń nie było.

Foto: pixabay.com

Wielka to szkoda, bo po dwu poprzednich, znakomitych wystawach, które wzbudziły autentyczne zainteresowanie zarówno uczestników, jak też publiczności, można się było spodziewać, że obecna ekspozycja będzie także sukcesem. Tymczasem… chyba powinno się imprezę odwołać, lecz żal tradycji, więc Komisja Kultury przy łódzkiej OIL postanowiła przedłużyć termin nadsyłania prac aż do 20 stycznia 2017 roku. Może do tego czasu uda się zebrać grono osób, gotowych zaprezentować swój szczególny dorobek?

Zatem przypomnijmy, że są wśród nas tacy twórcy, którzy potrafią zadziwić swą szczególną wyobraźnią i pasją. Autorów tej ciekawej twórczości serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie, na której mogą się znaleźć takie eksponaty, jak np. rzeźby, witraże i obrazy tworzone metodami niekonwencjonalnymi, kolaże, wylepianki, oraz wszelkie kompozycje z użyciem suchych roślin, tworzyw sztucznych, papieru, kartonu, gąbki, nici, tkanin, sznurka, wełny, korka, skóry, drewna, metalu, kamieni, korali, gliny, szkła itp. Można też sięgnąć do zdobnictwa użytkowego, scrapbookingu, metalo- i korzenioplastyki oraz biżuterii wykonywanej z najróżniejszych materiałów. Każdy pomysł jest dobry. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wystawie.

Zgłoszenia telefoniczne od osób chętnych do prezentowania swych prac przyjmujemy od zaraz do połowy stycznia, a eksponaty prosimy nadesłać do 20 stycznia 2017 r. pod adresem: Biuro OIL w Łodzi, ul. Czerwona 3 (z dopiskiem na kopercie „Sztuka Nietypowa”). Czekamy również na zgłoszenia twórców, którzy uczestniczyli w poprzednich wystawach. Dodatkowe informacje: tel. (42) 683 17 01, e-mail: biuro@oil.lodz.pl.

Iwona Szelewa


„Ignorantia iuris nocet” (łac. nieznajomość prawa szkodzi) – to jedna z podstawowych zasad prawa, pokrewna do „Ignorantia legis non excusat” (łac. nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem). Nawet jeśli nie interesuje cię prawo medyczne, warto regularnie śledzić dział Prawo w portalu „Gazety Lekarskiej”. Znajdziesz tu przydatne informacje o ważnych przepisach w ochronie zdrowia – zarówno już obowiązujących, jak i dopiero planowanych.