21 kwietnia 2024

Kujawsko-pomorskie: nowa jakość w Radziejowie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radziejowie w województwie kujawsko-pomorskim przechodzi sporą modernizację. Dodatkowo placówka otrzyma 30 sztuk nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. 

Foto: Marek Dembski

W budynku lecznicy prowadzone są prace remontowe – przebudowywane są pomieszczenia szpitalne przeznaczone na sterylizatornię oraz miejsce do myjni i dezynfekcji łóżek, materacy oraz środków transportu. Wśród aparatów i urządzeń medycznych, które zostaną zakupione przez lecznicę, znajdują się między innymi: aparaty USG – ogólnodiagnostyczny, chirurgiczny i internistyczny, aparaty EKG, gastroskop, kolonoskop, pompy żywieniowe, zestawy laparoskopowe wraz z myjką ultradźwiękową, spirometr.

Inwestycje będą kosztować w sumie 5,2 mln złotych, z czego 3 mln złotych pochodzi z dofinansowania ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już druga inwestycja radziejowskiej lecznicy, która uzyskała wsparcie ze środków dzielonych przez urząd marszałkowski. Za pierwszym razem samorząd województwa przekazał 5,3 mln złotych na termomodernizacje budynku szpitalnego oraz remont elewacji.

Źródło: UMWKP