18 czerwca 2024

Zebranie zarządu ERO-FDI w Gdańsku

W sobotę 11 lipca 2015 roku w Gdańsku odbyło się posiedzenie Zarządu Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej (ERO-FDI). To było trzecie zebranie zarządu ERO-FDI w Polsce. Dwa poprzednie były w latach 2012 i 2014.

ERO jest międzynarodową organizacją lekarsko-dentystyczną działającą w strukturach Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) skupiającą główne krajowe organizacje stomatologiczne z Europy należące do FDI.

W spotkaniu uczestniczyli prezydent Philippe Rusca, prezydent elekt Anna Lella, sekretarz Hans Schrangl, skarbnik Michael Frank, członek zarządu Taner Yucer (kandydat na prezydenta elekta FDI) oraz Monika Lang, pracownik biura ERO.

Po zakończonym posiedzeniu, mimo ograniczonego czasu, goście starali się każdą wolną chwilę wykorzystać na zwiedzenie Trójmiasta – kolebki „Solidarności”. Byli szczerze zainteresowaniu historią oraz rozwojem miasta i nie ukrywali podziwu dla jego pieczołowitej rekonstrukcji po zniszczeniach wojennych.

Odwiedzili Europejskim Centrum Solidarności. Zarówno architektura budynku, ale przede wszystkim to, co zobaczyli w salach wystawowych, pozostawiło na nich niezapomniane wrażenie. Organizacją spotkania z zaangażowaniem zajęła się Anna Śpiałek, członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku i członek Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej NRL.

W dniu poprzedzającym posiedzenie Philippe Rusca i Taner Yucer odwiedzili OIL w Gdańsku, gdzie gości powitała dyrektor biura Joanna Dałek. Na wieczornym spotkaniu pozostałych przyjezdnych w imieniu prezesa NRL Macieja Hamankiewicza przywitała Anna Lella, przewodnicząca Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej NRL.


Jesteś lekarzem dentystą? Studiujesz na kierunku lekarsko-dentystycznym? Interesuje cię stomatologia? Więcej na ten temat piszemy tutaj.