15 lipca 2024

Żegluj z nami lekarzami!

W dniach 15-17 czerwca na jeziorze Miedwie odbyły się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Izb Lekarskich w żeglarstwie klasa Omega.

Foto: archiwum

W poszukiwaniu wiatru… Tak rozpoczęły się regaty organizowane przez Komisję ds. Kultury, Sportu i Rekreacji ORL w Szczecinie. Na mistrzostwa zgłosiło się 9 załóg, ukończyło 6.

Przez dwa dni pogoda afrykańska, temperatura 30°C i powyżej oraz zero wiatru. W takiej sytuacji organizatorzy zapewniali żeglarzom lekarzom regaty tzw. spacerowe, to znaczy omegi pływały na uwięzi, za motorówkami lub na pagajach, ku wielkiej radości plażowiczów, bo show w ich wykonaniu było wspaniałe.

 

Trzeci dzień należał w końcu do żeglarzy. Wspaniała pogoda, temperatura 28°C, siła wiatru od 3 do 4°B pozwoliła na przeprowadzenie 6 biegów (bez wywrotki i innych incydentów). Walka o medalowe miejsca była zażarta do samego końca. Wszyscy żeglarze zostali nagrodzeni dzięki życzliwości partnerów regat, za co serdecznie dziękujemy.

Wyniki końcowe:

  • I miejsce: Anna Adamska, Sylwester Pikor, Piotr Koriat – OIL w Opolu,
  • II miejsce: Paweł Pietrusewicz, Michał Dębczyński, Maciej Janica – OIL w Białymstoku,
  • III miejsce: Grzegorz Skobel, Robert Jaszczur, Bartosz Kędzior – OIL w Szczecinie,
  • IV miejsce: Kamila Lassocińska, Piotr Lassociński, Katarzyna Markowska – OIL Szczecin/Wrocław,
  • V miejsce: Stanisław Danieluk, Zbigniew Gugnowski, Stanisław Adamowicz – OIL w Olsztynie,
  • VI miejsce: Jacek Chodorski, Marek Helemejko, Marcin Wójcik – OIL we Wrocławiu.

Szczególne podziękowania składam: Grzegorzowi Czajkowskiego, Halinie Ey-Chmielewskiej, Zbigniewowi Greleckiemu i Kamili Sidor. Zapraszamy za rok na XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Izb Lekarskich w żeglarstwie klasa Omega!

Halina Teodorczyk
Komandor regat