Kongres Polonii Medycznej już wkrótce

W dniach 29.05-1.06.2019 r. w Gdańsku odbędzie się X Kongres Polonii Medycznej. „Gazeta Lekarska” objęła to wyjątkowe wydarzenie patronatem medialnym.

Gdańsk nocą. Foto: pixabay.com

Kongres Polonii Medycznej oraz towarzyszący mu III Światowy Zjazd Lekarzy Polskich jest to największe międzynarodowe spotkanie lekarzy i lekarzy dentystów pochodzenia polskiego z całego świata.

W tym roku przypada jubileuszowe X spotkanie, które organizatorzy planują uczcić szczególnie uroczyście. Przygotowano bogaty program naukowy, kulturalny oraz integracyjny. Odbędą się trzydniowe sesje naukowe, a ich tematem przewodnim będzie: „Postęp techniczny w służbie medycyny”.

Nowoczesne techniki i technologie, ich wpływ na spektakularny rozwój różnych dziedzin medycyny będą głównymi tematami prezentacji i dyskusji, ale w programie Kongresu przewidziano również sesje dotyczące etyki i deontologii w pracy lekarza, programów dalszego działania medycznych organizacji polonijnych, czy lekarskich pasji pozazawodowych.

Ponadto planuje się otworzyć dyskusję nad nawiązaniem międzynarodowej współpracy naukowej lekarzy polskich pracujących na całym świecie oraz wspomagania edukacji lekarskiej. Szczególnie interesująco zapowiada się Koncert Galowy Chórów Lekarskich, a także sesje naukowe, podczas których wystąpią znamienici wykładowcy z całego świata. Wstępny program Kongresu dostępny jest na stronie www.kongrespoloniimedycznej.com.pl w zakładce Program.

Biuro Organizacyjne X Kongresu Polonii Medycznej mieści się w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Gdańsku.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.