18 czerwca 2024

Mistrzostwa samorządów w brydżu sportowym

W dniach 15-16 maja w siedzibie Mazowieckiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa przedstawiciele zawodów zaufania publicznego rywalizowali przy zielonym stoliku o mistrzowskie tytuły.

Foto: TerriersFan, Wikimedia Commons

Organizatorami IV Mistrzostw Polski Samorządów w Brydżu Sportowym były warszawskie izby, budownictwa i lekarska, oraz WZBS. O medale walczono w turniejach: indywidualnym, par na zapis maksymalny, par na punkty meczowe oraz drużynowym.

Najlepszą formą wykazali się inżynierowie budownictwa zdobywając większość medali i wyprzedzając lekarzy, doradców podatkowych, prawników. W prestiżowej klasyfikacji ogólnej zwyciężył warszawski inżynier budownictwa Andrzej Ziomek, a kategorii pań warszawianki: Zofia Zaręba (stomatolog) przed Agnieszką Jonczyk (lekarką).

Brązowy medal w turnieju drużynowym zdobyli warszawscy lekarze: Agnieszka Jonczyk, Zofia Zaręba, Krzysztof Makuch oraz Krzysztof Jędrzejowski. Najlepszym wśród lekarzy okazał się stomatolog z Bielska-Białej Leszek Krzeczek – trzeci w klasyfikacji generalnej, mistrz w turnieju na punkty meczowe i wicemistrz w teamach.

Wyniki i zdjęcia są dostępne na stronie internetowej Warszawskiego Związku Brydża Sportowego.

Krzysztof Makuch