Z życia izb: dolnośląskiej, gdańskiej, krakowskiej, wielkopolskiej

E-forma czy papier? Kto pomaga w wyborze specjalizacji? Dlaczego warto szkolić się z zakresu dokumentacji medycznej? Gdzie jest nowa baza hotelowa?

Foto: pixabay.com

Dolnośląska Izba Lekarska, w trosce o finanse i ochronę środowiska, zachęca swoich członków do zmiany formy kolportażu pisma izbowego „Medium”, proponując wersję elektroniczną gazety albo 1 egzemplarz drukowany dla małżeństwa lekarskiego. Osoby chcące dokonać takiej zmiany proszone są o zgłoszenie się i podanie potrzebnych danych.

Od 28 sierpnia działa „WILla Medica”, obiekt noclegowy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Budynek jest położony w Poznaniu, tuż obok siedziby głównej WIL. Jak informują przedstawiciele izby, obiekt powstał z myślą o członkach izby przyjeżdżających do Poznania na cykliczne szkolenia i konferencje. Lekarze i lekarze dentyści mają do dyspozycji 7 pokoi noclegowych (płatne).

Komisja ds. Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie zaprasza lekarzy stażystów na szkolenie „Świadomy wybór specjalizacji”, które odbyło się 18 października w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. To już kolejne spotkanie z tego cyklu. W czasie spotkania można było spotkać lekarzy rezydentów, którzy opowiadali o swojej pracy i dzielili się swoimi doświadczeniami.

27 października w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku odbyło się bezpłatne szkolenie na temat udostępniania dokumentacji medycznej. Za udział przysługiwały 4 punkty edukacyjne. Zapisy prowadziło biuro Komisji ds. Kształcenia Medycznego. W programie przewidziano m.in. informacje o osobach, organach i podmiotach uprawnionych do dostępu do dokumentacji medycznej; zasady i tryb wnioskowania o dostęp do dokumentacji medycznej przez pacjenta lub osoby upoważnione; zasady udostępniania dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta; wysokość opłat za udostępnienie dokumentacji medycznej; prowadzenie rejestru udostępnień.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.